TOLGA AĞAR

Zülfü Tolga Ağar, 8 Aralık 1975 Ankara’da dünyaya geldi. İlköğretim ve Ortaöğretim eğitimini İstanbul Şişli Terakki İlkokulu, Ankara Yükseliş Ortaokulu ve İstanbul Semiha Şakir Bilge Kağan İstek Vakfı okullarında eğitimini tamamladı.

Türkiye’de başarılı bir öğrencilik dönemi geçiren Zülfü Tolga Ağar üniversite eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Boston’da bulunan Mount İda College ‘da burslu olarak Ekonomi ve İşletme Bölümlerinde çift anadal lisans eğitimi alarak 1999 yılında mezun olduktan sonra vatani görevini yerine getirdi. Askerliğinin ardından, iş hayatına atılarak çalıştığı fabrikada ürün müdürü ve yurtdışı pazarlama müdür yardımcısı olarak görev aldı.

Kadrosunda görev aldığı fabrikada azmi ve çalışkanlığıyla dikkat çeken Zülfü Tolga Ağar, 2003 yılına gelindiğinde ilk ticari girişimini yaparak gıda sektörü ile ticaret hayatına atıldı. Aldığı eğitimin yanında sürekli kendini de yenileyen Ağar, zamanın yeniliklerine ayak uydurarak ticari faaliyetlerine her geçen gün bir yenisini ekledi. Akaryakıt, inşaat, bilişim ve finans sektörlerinde attığı adımlarla ülke ekonomisine katkıda bulunmaya ve istihdam alanı oluşturmaya devam etmektedir.

Türkiye’deki ticari faaliyetlerindeki başarısını uluslararası arenaya taşıyarak Avrupa ve Asya’da bulunan şirketleri ile de ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil etmektedir.

Zülfü Tolga Ağar, ülkesine faydalı olmayı temel amaç edinerek gerek yurt içi gerek yurt dışında önemli bir misyona sahiptir. Ticari başarılarının yanında genç bir idealist olarak memleketi, ülke ve dünya meseleleri ve toplumsal sorunlarla da yakından ilgisini sürdüren ve sivil toplum çalışmalarına önem veren Ağar,  Hong Kong Türk İşadamları Topluluğu’nun Başkanlığını, Deniz Ticaret Odası üyeliği ile Marinalar Komitesi’nin Başkan Yardımcılığını sürdürmektedir.

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, ülkemizde ve dünyanın çeşitli noktalarında önemli çalışmalara imza atarken, memleketi Elazığ’dan da hiç kopmamıştır. Türkiye’nin birçok noktasındaki Elazığlıların dayanışmasını, birlik ve beraberliğini sağlamak amacıyla 2013 yılında kurulan ve kurulduğu günden bugüne önemli çalışmalara imza atan “Elazığ Dernekler Federasyonu” nun kurucu üyesi olup; halen yönetim kurulu üyeliğini sürdürmektedir.

Zülfü Tolga Ağar ülke ve dünya ölçeğinde gerek sosyal gerek siyasal alanda önemli çalışmalar yürütürken ülke ve dünya gündeminden de uzak kalmamış; 2014 yılında AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’na üye kaydını yaptırarak fikriyatını ve mücadelesini desteklediği AK Parti çatısı altında aktif siyasete başlamıştır.

Zülfü Tolga Ağar, “Güçlü Meclis, Güçlü Hükümet, Güçlü Türkiye” parolasıyla Adalet ve Kalkınma Partisi 27. Dönem Elazığ Milletvekili Adayı olmuştur.